Odhaleno! Velryby "šly na návštěvu" do břehů Portugalska. Co se jim mohlo stát?

Velryby jsou obvykle považovány za mořské tvory, kteří tráví většinu svého života plaváním v oceánu. Proto bylo pro místní obyvatele Portugalska obrovským překvapením, když se najednou objevily velryby na břehu jejich země. Při bližším zkoumání se ukázalo, že velryby nešly na břeh náhodou - byly to žádné turistky, které se rozhodly udělat si výlet do Portugalska.

Odhaleno! Velryby "šly na návštěvu" do břehů Portugalska. Co se jim mohlo stát? - foto 1
Místní obyvatelé byli zmatení a zároveň nadšení z toho, že mohou vidět tak vzácné tvory na tak nečekaném místě. Zároveň se však začali obávat o bezpečí velryb, které se ocitly na neznámém místě. Začaly se okamžitě konat porady, jak nejlépe pomoci velrybám vrátit se zpět do jejich přirozeného prostředí.

Nakonec bylo rozhodnuto, že velryby budou doprovázeny zpět do moře dobrovolníky, kteří se snažili minimalizovat stres, který mohly velryby během svého dobrodružství prožívat. Po několika hodinách úsilí se nakonec podařilo velryby vrátit zpět do oceánu, kde se mohly opět plně ponořit do svého přirozeného prostředí.

Celý příběh se stal rychle talk of the town a místní obyvatelé si slibovali, že to byl jen začátek jejich setkání s bizarními událostmi. Možná se brzy do Portugalska vrátí i další nečekaní návštěvníci - možná dokonce i mořské jednorožce! Ale jedno je jisté - velryby si na svou návštěvu do Portugalska určitě dlouho budou pamatovat.
Odhaleno! Velryby "šly na návštěvu" do břehů Portugalska. Co se jim mohlo stát? - foto 2
Odhaleno! Velryby "šly na návštěvu" do břehů Portugalska. Co se jim mohlo stát? - foto 3
Publikováno: 15. 6. 2024 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články